To było naprawdę rodzinne spotkanie!

Wczoraj w Domu Eleonory odbyło się spotkanie Noworoczne, które zgromadziło nasze mieszkanki – zarówno te, które dziś tworzą codzienność Domu, jak i te, które kiedyś go tworzyły, a do dziś pozostają jego częścią. Wśród gości nie mogło zabraknąć darczyńców Stowarzyszenia oraz osób, które na co dzień współpracują lub współpracowały z Domem Eleonory. Było to spotkanie ludzi połączonych wspólną historią, życzliwością i odpowiedzialnością za drugiego człowieka.

Rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą. Po niej, zgodnie z tradycją, ksiądz Łukasz – nasz opiekun duchowy – poświęcił Dom, powierzając go na nadchodzący rok Bożej opiece. Następnie zasiedliśmy razem przy stole, przy którym czekały domowe potrawy przygotowane przez mieszkanki – z uważnością, zaangażowaniem i sercem.

Był to czas rozmów, wspólnego kolędowania oraz części artystycznej, która w naturalny sposób dopełniła spotkanie. Panowała atmosfera spokoju, bliskości i wzajemnego szacunku – taka, jaka rodzi się tam, gdzie relacje są ważniejsze niż pośpiech.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas. Za pamięć, życzliwość i współtworzenie Domu Eleonory. Do zobaczenia!

Najnowsze wpisy

Posłane, aby nieść światło

Dziś uczestniczyłyśmy w VII Ogólnopolskim Spotkaniu Kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Posłane, aby nieść światło”. Był to czas wspólnej modlitwy, Eucharystii, inspirujących spotkań i

Więcej »

Droga pokoju i dobra…

Podczas majowego spotkania formacyjnego towarzyszył nam człowiek, który całym sercem pragnął poznawać Boga, odkrywać Jego miłość, dobroć i piękno – św. Franciszek z Asyżu. Ks.

Więcej »

Kolejne warsztaty za nami

Sobotnie warsztaty w Domu Eleonory były wyjątkowym spotkaniem pełnym emocji, refleksji i uważności. Zajęcia prowadziła Aneta Cieśla – psycholog i psychoterapeutka, która z dużym i

Więcej »